موشن گرافیک و فوتیج هامطمئنا اگر با برنامه های ساخت و ادیت ادوب همچون ادوب افتر افکت کار میکنید در مورد استفاده از فوتیج ها به این مساله برخورد کرده اید که بک گراند فوتیج ها عموما به صورت مشکی در برنامه ظاهر میشود.این  تبدیل شدن بک گراندی که حذف شده است به بک گراند مشکی دردسرهایی برای کسانی که با این برنامه کار میکنند،ایجاد میکند. در این مقاله میخواهیم به توضیح مختصری در این مورد بپردازیم

موشن گرافیک ها اغلب برای تولید نیاز به استفاده از فوتیج ها دارد و با وارد کردن فوتیج ها به نرم افزار افتر افکت شاهد مشکی شدن بک گراند خواهید بود.این بک گراند مشکی به دو دلیل ایجاد میشود. اول اینکه یا خود فوتیج دارای بک گراند مشکی است.دوم اینکه اطلاعات کانال آلفا در آن ذخیره سازی نشده است.هر کدام از این دو مورد که باشد غیر قابل حذف و غیر قابل ویرایش است.برای فوتیج هایی همچون گرد و غبار میتوان از Mode برای حذف بک گراند مشکی کمک گرفت.در فوتیج های دیگر که ممکن است بخواهید در موشن گرافیک ها از آن ها استفاده کنید با کمک افکت و تغییر رنگ دادن رنگ مشکی را حذف کنید. اما اگر چند تصویر در فوتیج باشد با کمک روتواسکوپی میتوانید رنگ مشکی را حذف کنید که البته بسیار زمان بر است و باید فریم به فریم این کار صورت گیرد.

اگر میخواهید دیتا در پیکسل هایی که در فوتیج هستید را حذف کنید، که تصویری در آنجا وجود ندارد، حتما باید اطلاعات alpha را به همراه کلیپ ذخیره سازی کنید. از شما میتوانید از کدک ها و همچنین فرمت هایی که امکان ذخیره این کانال دیتا را به شما میدهد، استفاده کنید:

avi utvideo rgba

quicktime mov animation codec

quicktime png sequence


avi uncompressed

quicktime uncompressed

webm vp9 codec